Amsterdam – magiczne miasto rowerów

Jest takie magiczne miasto na świecie, gdzie rowerzyści czują się jak w niebie. Miasto, gdzie zachwycą nas wąskie kamieniczki oraz urokliwe kanały. Zatem – komu w drogę, temu czas, ponieważ czeka na nas Amsterdam.

Co warto zwiedzić w Amsterdamie?

W stolicy Holandii każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miasto, którego nie sposób nie pokochać. Zachwyci ono każdego. Jedni pokochają je za muzea z dziełami sztuki największych malarzy, inni za tolerancję oraz ogólnie panujący luz, a jeszcze inni za przyjaznych i pomocnych mieszkańców. Warto wybrać się do Amsterdamu, aby na własnej skórze przekonać się, czym nas zachwyci miasto (Przykładowe oferty lotów do Amsterdamu znajdziesz na https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-amsterdamu).  Jeśli przybędziemy do miasta latem, to obowiązkowo powinniśmy się wybrać na wycieczkę łódką po kanałach. Będzie to na pewno bardzo miłe przeżycie. Jeśli wybierzemy się na taki rejs z ukochaną osobą, to będzie niemal tak romantycznie, jak w Wenecji. Jeśli chodzi o zwiedzanie miasta, to warto po prostu zgubić się w małych i urokliwych uliczkach oraz przy kanałach. Niemal każdy kolejny budynek będzie nas wprowadzał w zachwyt. Dla miłośników sztuki godne polecenia są na pewno 3 muzea: Muzeum Dom Rembrandta, Muzeum Van Gogha i Muzeum Narodowe, czyli Rijksmuseum. Znajdziemy tam przykłady znanych dzieł wielkich holenderskich artystów.

Co zjeść i wypić w Amsterdamie?

Stolica Holandii jest miastem, gdzie będziemy mogli spróbować wyjątkowo dobrych piw. Są tu niemal wszystkie ich rodzaje – od jasnych przez smakowe i aż do ciemnych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej że w każdym pubie znajdziemy inne propozycje na kranach i w butelkach. Co do jedzenia, to znajdziemy tu restauracje niemal z wszystkimi kuchniami świata. Bez problemu zatem będziemy mogli zajadać się japońskim sushi czy amerykańskim steakiem. Jeśli jednak chcemy spróbować czegoś typowo holenderskiego, to na pewno powinien spróbować marynowanego śledzia – to po prostu czysta poezja. Nawet jeśli ktoś nie przepada za tą rybą, to może być zdziwiony, gdyż jego smak jest zupełnie inny od tego, który znamy z Polski. Oprócz tego powinniśmy się skusić na krokiety z tak zwanej ściany. Na wspomnianej ścianie umieszczone są okienka, w których znajdują się krokiety. W każdej jeden. Musimy wybrać ten, który chcemy zjeść. Musimy wtedy wrzucić odliczoną ilość monet i okienko otworzy się. Będziemy mogli wyciągnąć krokieta na papierowej podstawce i cieszyć się smakiem chrupiącej skórki oraz gorącego farszu wewnątrz. W ten przyjemny sposób (czyli szybko i tanio) będziemy mogli zaspokoić nasz głód.

Related posts