Jakie atrakcje turystyczne zobaczymy w Krakowie?

Kraków to miasto sztuki, artystów, nauki. Co roku przyjeżdżają tutaj nowi studenci, kształcą się, a część z nich nie wraca już do rodzinnych miejscowości, tylko zostaje. Co sprawia (oprócz pracy), że stolica Małopolski przyciąga coraz to nowych mieszkańców, aby osiedlili się na stałe? Jakie atrakcje turystyczne nie pozwalają wyjechać z tego miasta? Czy można się nim oprzeć?

Wawel i Zamek Królewski

Legendę o smoku wawelskim, szewczyku Dratewce, Kraku i Wandzie zna każde polskie dziecko. Ta historia rozpowszechniła się i przyciąga także turystów, którzy chcą odnaleźć trochę prawdy w tym podaniu. Niestety, prawdziwego smoka nie znajdziemy w Krakowie, ale za to możemy zrobić sobie zdjęcie z posągiem, który stoi na Wawelu. I tam znajdziemy także Zamek Królewski. Cały dzień zajmie nam zwiedzenie tej zabytkowej budowli, ale z pewnością kilka godzin jej poświęconych zaowocuje wspomnieniami, do których często będziemy wracać. Warto także zajrzeć do królewskich komnat, aby poznać historię polskiego rodu królewskiego, dowiedzieć się czegoś o władcach, którzy odpowiadali w zamierzchłej przeszłości za losy naszego kraju. Warte zobaczenia są także zabytkowe arrasy.
new-zealand-220554_640
Uniwersytet Jagielloński

Pierwsza i najstarsza uczelnia wyższa w naszym kraju to właśnie Uniwersytet Jagielloński. Postał z inicjatywy Jadwigi Jagiellońskiej, która oddała swoje klejnoty na sfinansowanie jego budowy. Co roku nowi absolwenci wychodzą w świat i dzielą się cenną wiedzą, którą zdobyli podczas trzech, dwóch lub pięciu lat nauki. Wielu wybitnych absolwentów pochodzi z tej uczelni i teraz mają wpływ na istotne aspekty życia gospodarczego i politycznego w naszym kraju. Sam gmach główny stanowi także ciekawą atrakcję turystyczną (http://www.lot.com/pl/pl/). Warto go zwiedzić, odwiedzając stolicę Małopolski.

Jaki środek transportu wybrać?

Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi miejscowościami. Jeśli nie wybierasz się na wycieczkę zorganizowaną, w której to organizator będzie odpowiadał za wybór środka transportu, masz więc dowolność i możesz zdecydować się na najszybszy lub najtańszy środek lokomocji. Czy da się połączyć szybkość z niską ceną? Tak, jeśli z wyprzedzeniem zarezerwujesz bilet autobusowy lub lotniczy. Obserwuj okazję w sieci i planuj z dużym wyprzedzeniem swój wyjazd, to z pewnością trafisz na promocję, dzięki której bez większych problemów dostaniesz się szybko i tanio do Krakowa. Pamiętaj także o wykupieniu wycieczki z przewodnikiem na miejscu!

Related posts