Długa podróż samolotem – o czym warto wiedzieć?

Każdy z nas wie, że pierwsza podróż jakimś środkiem transportu jest najtrudniejsza. Wbrew pozorom jednak nie chodzi tutaj o samą podróż, lecz o to, że nie wiemy, jak nasze ciało na nią zareaguje. Jeśli dobrze pomyśleć, największą „trudność” zwykle sprawia nam podróżowanie samolotem – zarazem sam lot, jak i wydarzenia przed nim często spędzają nam sen z powiek, jednak jeśli „przeżyjemy” je raz, późniejsze będą juz o wiele przyjemniejsze. Warto jednak pamiętać, że niektóre loty są bardziej męczące od innych i warto jest się na nie zawsze dobrze przygotować.

Długa podróż samolotem – siedzieć, czy chodzić?

Zwykle największym problemem dla nas wydaje się samo „przedarcie się” do środka samolotu, czyli obowiązkowa odprawa. Jednakże istnieją też inne problemy związane z samolotem, w tym przede wszystkim to, jak długi czeka nas lot. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotna kwestia, o której nie myślimy, a potem bardzo tego żałujemy. Siedzenie długi czas w samolocie może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze ciało – istnieje nawet ryzyko „zasiedzenia się”, co w innych okolicznościach nie byłoby niczym strasznym. Jednakże zbyt długie siedzenie w samolocie może doprowadzić do niedokrwienia i przez to nawet do sytuacji zagrażających naszemu życiu. Dlatego pamiętaj: kiedy można spaceruj po samolocie – nie siedź cały czas!

Jak umilić sobie długą podróż na pokładzie samolotu?

Już pakując torbę podręczną możemy zadbać o to, by długa podróż była dla nas bardziej komfortowa. Dobrze jest przede wszystkim spakować drobne przekąski, czy zabrać ze sobą poduszkę podróżną, a nawet takie rzeczy jak zatyczki do uszu, czy opaskę na oczy, które umilą nam choć trochę noc spędzoną na pokładzie. Poza tym warto ubrać się „stosownie”, czyli na tak zwaną „cebulkę” i dobrać odpowiednie obuwie – najlepiej takie zakryte, gdyż jak dobrze wiemy jest ono najwygodniejsze. Inną rzeczą jest to, co możemy jeść, a co lepiej jest unikać. Dania wegetariańskie zawsze w samolotach są podawane jako pierwsze – dlatego jeśli zależy nam na czasie oraz tym, żeby nie ciążyło nam coś na żołądku, warto pomyśleć o takim daniu lub innym, bardziej „specjalnym” przystosowanym pod choćby osoby unikając gluten. Co do napoi, to w długich podróżach najlepiej pić dużo wody i unikać kofeiny, oraz alkoholu. Jeśli chodzi zaś o herbatę, to lepiej wybrać zieloną aniżeli zwykłą czarną. Inną sprawą – nie związaną z jedzeniem – są kwestie „bateryjne”. Bardzo często wybierając sie w taką podróż bierzemy coś na umilenie czasu – komórkę, odtwarzacz, laptop. W takich wypadkach warto zabrać ze sobą Power Banka, który sprawi, że energii nam na pewno nie zabraknie.

Related posts