Frankfurt to nowoczesne miasto z tradycjami

Jeżeli mamy ochotę na wypad zagranicę, to dobrym pomysłem może być odwiedzenie Frankfurtu. Obecnie jest to jedno z najciekawszych miast w Niemczech. Warto zaznaczyć, że posiada ono wyjątkowo duże i sprawne lotnisko, które przyjmuje codziennie ponad 150 tysięcy osób. Więc najlepszym sposobem, aby się do Frankfurtu dostać będzie zarezerwowanie biletów lotniczych.

Jeżeli pragniemy mieszkać luksusowo, to we Frankfurcie z łatwością znajdziemy bardzo wiele prestiżowych hoteli z wieloma wygodami. Jeżeli jednak bardziej nastawiamy się na zwiedzanie i nie zależy nam na warunkach mieszkaniowych aż tak mocno, to z pewnością znajdziemy wiele tańszych miejsc. Dzięki temu trochę zaoszczędzimy i będziemy mogli przeznaczyć te pieniądze np. na wejściówki do galerii sztuki. Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne, to znajdziemy ich tutaj wyjątkowo wiele. W przypadku gdy zdarzy się, że odwiedzamy Frankfurt w okolicach Bożego Narodzenia to koniecznie musimy zobaczyć Christmas Market, najstarszy świąteczny kiermasz w Niemczech. Jego historia sięga końca XIV wieku. Na ponad 200 straganach znajdziemy przepiękne robione ręcznie drewniane zabawki, rozmaite ozdoby oraz przepyszne wina czy rozmaite świąteczne potrawy przygotowywane zgodnie z tradycyjnymi przepisami.
landscape-655621_640
Jeżeli jednak interesuje nas sztuka, to warto odwiedzić Staedel Museum. Znajdziemy tam m.in. obrazy takich mistrzów jak: Max Ernst, Marc Chagall czy Paul Klee. Poza tym Frankfurt obfituje w wiele interesujących galerii sztuki nowoczesnej oraz muzeów. Warto także pójść na Frankfurter Romer – ten niewielki ryneczek z katedrą jest wyjątkowo uroczym miejscem, w którym można chwilę odpocząć i podziwiać piękną architekturę. Jeżeli kochamy zieleń, to koniecznie musimy odwiedzić Palmengarten. Jest to znakomite miejsce na weekendowy spacer z rodziną. Znajdziemy tam wiele rodzajów kwiatów i drzew, dzięki którym z pewnością się zrelaksujemy po gorączkowym zwiedzaniu miasta. Warto także poprzeglądać przewodniki w poszukiwaniu dobrych restauracji. Frankfurt posiada bardzo wiele świetnych knajp serwujących pyszne dania kuchni regionalnej i światowej.

Jeżeli wybieramy się do Frankfurtu samolotem, to warto zarezerwować bilety lotnicze odpowiednio wcześnie, dzięki czemu uda nam się sporo zaoszczędzić. Dobrym pomysłem będzie także sprawdzanie rozmaitych wyszukiwarek okazji – być może trafimy na jakieś naprawdę ciekawe promocje. Takie oferty bardzo często pojawiają się na krótko, warto więc poustawiać alerty na tych stronach.

Related posts