Hiszpania to wyjątkowo popularny kraj

Hiszpanię odwiedza co roku ponad 60 milionów turystów, co czyni ją jednym z najpopularniejszych krajów na świecie. Znajdziemy tam wyjątkowo dużo pięknych zabytków, wspaniałą przyrodę oraz ludzi otwartych na różne kultury.

Jeżeli postanowimy, że Hiszpania będzie celem naszej kolejnej podróży, to warto odpowiednio wcześnie zarezerwować bilety lotnicze. Dzięki temu uda nam się sporo zaoszczędzić i będziemy mieli więcej pieniędzy na zwiedzanie czy pamiątki. Na początku warto zdecydować, gdzie dokładnie chcemy pojechać. Czy na przykład wybierzemy się do jednego miasta, czy podzielimy nasz wypad na krótsze wizyty w kilku miastach, żeby więcej zobaczyć. Z pewnością warto pojechać do Barcelony, jest to chyba najpopularniejsze miasto w całym kraju. Znajdziemy tam oryginalne zabytki według projektów Gaudiego oraz piękne plaże i znakomitą kuchnię. Poza tym Barcelona jest miejscem, w którym nieustannie odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia. Z pewnością nie będziemy się tam nudzić. Jeżeli jesteśmy fanami dobrej zabawy i wylegiwania się na słońcu, to powinniśmy udać się na Costa Brava, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych w tym stylu.
suspension-bridge-238519_640
Jeżeli interesujemy się zabytkami i chcemy poznać trochę hiszpańskiej historii oraz pooglądać piękną architekturę, to powinniśmy udać się do Toledo. Liczne kościoły, synagogi i meczety są żywym dowodem bogatej historii tego regionu. Wąskie klimatyczne uliczki i urocze restauracje z pewnością nas oczarują. Warto także odwiedzić miasteczko Santiago de Compostela. Jest ono słynne dzięki kultowi św. Jakuba. To tutaj docierają pielgrzymki z całej Europy, aby obejrzeć jego grobowiec. Hiszpania posiada też wiele obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z nich jest Cuenca, fascynujące średniowieczne miasto znajdujące się z dala od głównych dróg. Możemy tu podziwiać przepiękne zbudowane na klifach Wiszące Domy. Jeszcze jednym zabytkiem wpisanym na tę listę jest rzymski akwedukt w Segowii. Jeżeli jesteśmy miłośnikami przyrody i długich wędrówek, to warto odwiedzić Park Narodowy Ordesa. Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych gatunków dzikich zwierząt oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Z pewnością nie starczy nam czasu na obejrzenie wszystkich tych miejsc, warto więc zaplanować wycieczkę tak, aby zobaczyć to, na czym najbardziej nam zależy. Resztę możemy odwiedzić podczas kolejnej podróży, która na pewno będzie miała miejsce w niedalekiej przyszłości, ponieważ w Hiszpanii trudno się nie zakochać od pierwszego wejrzenia.

Related posts