Holandia to wyjątkowo otwarte na turystów państwo

Jeżeli szukamy ciekawego kraju, który chcielibyśmy odwiedzić, to znakomitym pomysłem może być Holandia. Jest to dość mały kraj, leżący relatywnie niedaleko od Polski. Jego głównym źródłem utrzymania jest handel międzynarodowy, więc możemy spodziewać się dużej otwartości na cudzoziemców ze strony Holendrów. Nic więc dziwnego, że Holandię odwiedza każdego roku aż 14 milionów osób.

Do Holandii bez problemu dostaniemy się samolotem, zwłaszcza jeśli planujemy odwiedzić wyłącznie Amsterdam. Dobrym pomysłem może być zarezerwowanie biletów lotniczych odpowiednio wcześnie. Umożliwi nam to dokonanie sporych oszczędności. Zawsze lepiej wydać więcej pieniędzy na zwiedzanie czy kupowanie pamiątek niż na transport. Największą atrakcją turystyczną i najchętniej odwiedzanym miastem Holandii jest oczywiście Amsterdam. Odwiedza go aż 6 milionów turystów rocznie. W mieście znajdziemy atrakcje dla każdego. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy ciekawej architektury, jak i amatorzy dobrego jedzenia czy wielbiciele sztuki nowoczesnej. Przede wszystkim jednak główną atrakcją Amsterdamu są jego mieszkańcy, pochodzący z całego świata, z otwartymi ramionami witający różne kultury i tradycje. Holandia to miejsce, w którym naprawdę poczujemy się jak obywatele świata.
road-219941_640
Jednym z najpiękniejszych małych miasteczek Holandii jest Delft. Warto odwiedzić tamtejsze Stare Miasto z gotyckim kościołem i przepięknym ratuszem. Miłośnicy pamiątek także znajdą tutaj coś dla siebie. Na rynku działają sklepy ze słynną delficką porcelaną. Delft jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w kraju. Jeżeli szukamy dobrego lokalnego jedzenia, to warto odwiedzić restauracje serwujące poffertjes, słynne placuszki. Holandia to oczywiście także tulipany i wiatraki. Jeżeli chcemy podziwiać kolorowe pola tych kwiatów, to należy przyjechać do kraju w kwietniu, kiedy wszystkie rośliny cebulkowe zaczynają kwitnąć. Jeżeli chcemy podziwiać piękne wiatraki, to warto odwiedzić Kinderdijk i przejść się słynną groblą, wzdłuż której znajduje się aż dziesięć tych pięknych budynków. Niektóre z nich są otwarte dla zwiedzających.

Oczywiście to tylko ułamek z wielu rozmaitych atrakcji, które oferuje Holandia. Dobrym pomysłem może być zaglądnięcie na rozmaite blogi podróżnicze, gdzie poczytamy o tym, co warto zwiedzić w tym kraju oraz jak zaplanować wyjazd, aby był jak najciekawszy. Możemy także pojechać zupełnie spontanicznie i układać plan podróży na bieżąco, często go modyfikując.

Related posts