Kanada, czyli odkryj Amerykę Północną

Nie ma co ukrywać, że znakomitej większości z nas wycieczka do Ameryki Północnej będzie z całą pewnością kojarzyć się ze Stanami Zjednoczonymi, w dalszej kolejności z Meksykiem a chyba na samym końcu z Kanadą. A wielka szkoda, ponieważ ten niezwykły kraj ma nam naprawdę bardzo wiele do zaoferowania. Może więc warto przyjrzeć się bogatej ofercie jaką ma dla nas kraj spod znaku klonowego liścia?

fog-258232_640
Kanada skrywa przed nami wiele tajemnic, jednak jednym z najbardziej przyciągających do tego kraju powodów jest jego wspaniała i bogata przyroda. Ze względu na fakt, że obszar Kanady jest ogromny, będziemy w stanie (jeśli wygospodarujemy odpowiednio dużo czasu) zobaczyć mnóstwo miejsc, które na pewno zapadną nam w pamięć. Czy myśleliście kiedyś aby zobaczyć zorzę polarną? W Kanadzie będziecie mieli ku temu doskonała okazję – warto wybrać się na Jukon, w okolicach koła podbiegunowego gdzie można zaobserwować to niezwykłe zjawisko. Jeśli jesteśmy fanami górskich wędrówek, to będziemy zachwyceni maszerując malowniczymi ścieżkami w kanadyjskich Górach Skalistych czy też “Himalajach Północy” czyli Górach Św. Eliasza. Warto również odwiedzić liczne parki krajoznawcze z bogatą roślinnością jak i niezwykłą fauną. Niezwykłe bogactwo przyrody Kanady sprawia, że każdy będzie mógł odnaleźć tutaj coś dla siebie. Warto dodać tylko, że aby w pełni doświadczyć wspaniałości jakie oferuje nam przyroda tego kraju, potrzebujemy naprawdę sporo czasu. Warto zatem z głową zaplanować sobie cały wyjazd i zdecydować, co i kiedy chcemy zobaczyć.

Jednakże Kanada to nie tylko wspaniałe góry, lasy i niezwykłe zwierzęta. Jest to także kraj urokliwych miasteczek, jak i wielkich metropolii takich jak chociażby Vancouver, Montreal czy też Toronto. Właśnie to ostatnie miasto to ciekawa, tętniące życiem wielka metropolia, która daje także swoim mieszkańcom miejsce i przestrzeń, aby w spokoju móc cieszyć się obcowaniem z naturą. Co ciekawe, aż 20% powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Jedną z głównych atrakcji Toronto jest Wieża CN, która od wielu lat stanowi jeden z dumnych symboli tego miasta. Kiedy już odwiedzimy to miasto, warto poświęcić około 2 godziny na podróż, aby odwiedzić jeden z największych cudów natury – chodzi o wodospad Niagara, który stanowi nie lada atrakcję dla każdego, kto zdecydował się aby odwiedzić Kanadę. Można rzec, że jest to jedna z pozycji obowiązkowych w planie naszej niesamowitej wycieczki po kraju spod znaku liścia klonowego.

Related posts