Każdy powinien przeżyć swoje rzymskie wakacje

Jeżeli marzy nam się niezapomniana podróż do Włoch, to koniecznie musimy odwiedzić Rzym i jego największe atrakcje. Podróż najlepiej zacząć planować od zarezerwowania biletów lotniczych. Im wcześniej to zrobimy, tym więcej oszczędzimy i będziemy mogli przeznaczyć większą ilość pieniędzy na zwiedzanie oraz pamiątki.

Sam Rzym to idealne miejsce dla miłośników sztuki i architektury klasycznej, kolebka zachodniej cywilizacji. Z pewnością każdy wyjedzie stąd zauroczony i obieca sobie, że jeszcze tu wróci. Najpopularniejszym zabytkiem jest oczywiście Koloseum. Należy jednak liczyć się z tym, że będzie chciało je obejrzeć mnóstwo osób, niezależnie od pory roku, w której odwiedzimy Rzym. Być może warto będzie się zastanowić nad ominięciem tej atrakcji i udaniem się na przykład na Panteon. Bardzo popularną metodą na zwiedzanie miasta są wycieczki prywatne. Wystarczy znaleźć dobrego przewodnika, a on zabierze nas w miejsca, które mogą nie być opisane w przewodniku. Jest do doskonała metoda, aby przeżyć niezapomnianą przygodę i poznać nieco inne miasto, to mniej znane, ale nie mniej ciekawe. Takie wycieczki można zorganizować samochodami, pieszo albo na przykład rowerami. Wszystko zależy od naszych preferencji.
dam-176836_640
Ciekawym pomysłem może być także zwiedzanie Rzymu z dala od głównych szlaków turystycznych. Na portalach podróżniczych bez problemu znajdziemy szlaki turystyczne wytyczone na przykład przez mieszkańców miasta. Polecają oni miedzy innymi zaprojektowaną przez Mussoliniego dzielnicę EUR, która jest znakomitym przykładem architektury faszystowskiej próbującej naśladować antyk. Kolejnym miejscem polecanym przez mieszkańców jest Market Eataly. Na tym czteropiętrowym targowisku znajdziemy chyba wszystkie najpopularniejsze smaki Włoch. Działa tu także wiele restauracji oferujących przepyszne dania kuchni regionalnej. Takie zwiedzanie z dala od głównych szlaków turystycznych może być wspaniałą przygodą, z której na pewno przywieziemy mnóstwo niezapomnianych wspomnień. Warto więc poprzeglądać rozmaite strony ukazujące Rzym z nieco innej strony niż ta, pokazana w przewodnikach. Bez wątpienia zadziwimy znajomych opowieściami, kiedy już wrócimy do domu.

Ważną kwestią będzie także znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. W Rzymie bez problemu znajdziemy luksusowe hotele z wieloma wygodami. Jeśli jednak chcemy trochę oszczędzić i nie zależy nam tak bardzo na warunkach, to dobrym pomysłem może być poszukanie nieco tańszego noclegu.

Related posts