Kilka pomysłów na Budapeszt

Węgry to kraj malowniczo położony nad przepięknym Dunajem, drugą co do wielkości rzeką w Europie. Stolica tego kraju czyli Budapeszt, to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast na Starym Kontynencie, które co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata, w tym także z naszego kraju. Polacy coraz chętniej wybierają to interesujące miasto jako cel swoich krótszych jak również i dłuższych wycieczek. Nic dziwnego, bo w Budapeszcie można zakochać się od pierwszego wejrzenia!

Jedną z głównych atrakcji, które koniecznie trzeba doświadczyć będąc w stolicy Węgier jest spacer Mostem Łańcuchowym, który stał się jednym z symboli tego miasta. Odbudowany w 1949 roku po zniszczeniach wojennych dumnie nosi miano najpiękniejszego mostu na Dunaju. Co ciekawe i niezwykłe – Budapeszt, wliczając historyczne brzegi rzeki, zamek Buda, aleję Andrássy jak i budynek parlamentu są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cały ten rejon to jeden z najwspanialszych przykładów światowej architektury, który przedstawia wielki okres w bogatej historii stolicy Węgier. I właśnie ten niezwykły, historyczny klimat przepięknych budowli i urokliwych miejsc sprawia, że Budapeszt nie może pozostać obojętny nikomu.
california-847662_640

Obok arcyciekawej historii jaką skrywa to miasto warto dodać, że teraźniejsza oferta kulturalno-rozrywkowa jaką proponuje nam Budapeszt jest bardzo atrakcyjna. Stolica Węgier może poszczycić się ogromną ilością festiwali z pogranicza kultury i kuchni – począwszy od Festiwalu Mangalica, który otwiera sezon na imprezy tego typu, aż po festiwale wina, piwa oraz znane na całym świecie festiwale muzyczne w tym legendarny już Sziget. Ten ostatni to jeden z największych muzycznych festiwali na Starym Kontynencie, który przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata (czytaj więcej tutaj: http://www.lot.com/pl/pl/). To, co niezwykłe w tej kolorowej imprezie to fakt, że odbywa się on na wyspie Óbudai na Dunaju. Jest to także być może jeden z najdłużej trwających festiwali na świecie bowiem przy dźwiękach muzyki z całego świata możemy bawić się na Sziget aż przez 7 dni! Jeśli więc nie mamy jeszcze żadnych planów wakacyjnych a chcemy spędzić urlop w niezwykle ciekawym i interesującym miejscu to Budapeszt wraz ze swoim niezwykłym festiwalem muzycznym Sziget to rozwiązanie idealne! Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że do stolicy Węgier można się dostać z Polski w całkiem komfortowych warunkach. Pomijając podróż samochodem, która może zająć nam około 7 godzin, możemy wybrać podróż samolotem z jednego z większych miast w Polsce albo komunikację autobusową.

Related posts