Kopenhaga to świetny wybór na wakacje

Kiedy planujemy wakacyjne podróże, to warto zastanowić się nad odwiedzeniem Kopenhagi. Jest to drugie największe miasto w Skandynawii i wyjątkowo popularne miejsce wśród turystów z całego świata. Z Polski najłatwiej będzie dostać się tam samolotem, aczkolwiek można tez spróbować innych metod transportu.

Jeżeli więc zdecydujemy, że to właśnie Kopenhaga będzie celem naszej wakacyjnej wędrówki, to dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie biletów na samolot. Warto zrobić to odpowiednio wcześnie, ponieważ mamy wtedy szansę sporo zaoszczędzić, a lepiej chyba wydawać pieniądze na zwiedzanie miasta niż na podróż. Dobrze będzie także zarezerwować nocleg, aby na miejscu nie trzeba było się o to martwić. Kiedy już załatwimy te wszystkie mniej przyjemne formalności, możemy planować zwiedzanie. To, czy będziemy robić to spontanicznie czy z planem w ręku, zależy wyłącznie od nas i tego, jaki sposób zwiedzania bardziej nam odpowiada. Warto pamiętać, że w Kopenhadze najwygodniej poruszać się rowerem, chociaż oczywiście możemy także przemieszczać się pieszo.road-111918_640

Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne, to Kopenhaga posiada ich wyjątkowo dużo. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno miłośnicy zabytków, jak i amatorzy długich spacerów czy sztuki nowoczesnej. Niewątpliwie jedną z najbardziej znanych atrakcji Kopenhagi jest pomnik Małej Syrenki, bohaterki najbardziej znanej bajki Andersena. Warto też odwiedzić dom rodzinny pisarza w pobliskim Odense. Bardzo ciekawym miejscem jest także osiedle Christiania zamieszkiwane przez społeczność squattersów. Zobaczymy tam wyjątkowo ciekawe murale i inne przejawy sztuki nowoczesnej. Oczywiście Kopenhaga posiada także bardzo wiele pięknych zabytkowych budynków, jak na przykład Zamek Christiansborg, obecna siedziba duńskiego rządu. Niezapomnianym przeżyciem z pewnością będzie wizyta w porcie Nyhaven. Jest to doskonałe miejsce na romantyczny spacer. Bez problemu znajdziemy tam mnóstwo dobrych restauracji serwujących pyszne dania kuchni regionalnej. Miłośnicy sztuki znajdą w Kopenhadze wiele wspaniałych galerii, gdzie można podziwiać sztukę klasyczną oraz nowoczesną. Miasto posiada także świetną ofertę muzeów.

Kiedy będziemy poszukiwać noclegu, to warto zastanowić się na czym nam najbardziej zależy. Jeżeli chcemy trochę oszczędzić, to dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie miejsca gdzieś dalej od centrum, a jeśli wolimy mieć wszędzie blisko, to z pewnością znajdziemy wiele wysokiej jakości hoteli ze znakomitą ofertą.

Related posts