Londyn. Miasto, które trzeba zobaczyć

Londyn to jedno z ważniejszych, największych i najnowocześniejszych miast w Europie. Jest fascynujące, niezwykłe i zaskakujące na każdym kroku. Widzimy w nim ślady po Imperium Brytyjskim, gdy Londyn był centrum świata, dostrzegamy wielonarodowościową stolicę, w której jest miejsce dla każdego.

Londyn przenosi w czasie, zaczynając od średniowiecznej twierdzy – Tower, po najnowocześniejsze budynku, jak City Hall, nowy stadion Wembley czy Millenium Bridge. Wszędzie, w każdym zakątku znajdujemy różne style architektoniczne, wiele z nich spotkamy tylko w Wielkiej Brytanii, bo są tak charakterystyczne dla tego kraju. W czasie spacerów i zwiedzania architektury powinniśmy zajrzeć do wyjątkowych świątyń i budynków użyteczności publicznej. Jeśli lubimy widoki, warto wjechać na ostatnie piętro jakiegoś wieżowca, by podziwiać panoramę stolicy Anglii. Wielka Brytania była kiedyś potęgą, jej liczne terytoria rozsiane po całym świecie składały się na największe imperium w historii, większe od Imperium Rzymskiego.
stelvio-yoke-1263660_640
Nie dziwi więc, że Londyn, jako stolica dawnego Imperium, był miejscem, w którym spotkać można było przedstawicieli różnych kręgów kulturowych. Dzisiaj jest tak samo, krzyżują się tu wpływy kulturowe z całego świata. Są różne dzielnice, ale też obok siebie występują różne sklepy, na przykład chiński sklep sąsiaduje z tureckim, a hinduski z polskim. Warto choćby po to odwiedzić Londyn, by przekonać się, jak to wygląda, jak ten tygiel kulturowy wygląda w praktyce. Osoby z Polski na początku przeżywają szok, że w Londynie jest tak dużo różnych ludzi, lecz później dostrzec można związane z tym zalety. Dzięki takiemu nagromadzeniu ludzi z różnych stron świata można popróbować różnych smaków, poznać inne kultury, które z Polski wydają się bardzo odległe. W Londynie są o wiele bliżej, więc jak ktoś jest ciekawy świata, będzie zachwycony tym wielokulturowym miastem.

Londyn słynie z licznych pubów. W ogóle w całej Wielkiej Brytanii jest silna tradycja spotkań w pubach, ale w stolicy można poczuć prawdziwą siłę tej specyfiki. Tak naprawdę nie sposób zliczyć, jaka jest ich ilość we współczesnym Londynie. Nie ma jednak wątpliwości, że są ich tysiące, więc bez żadnego kłopotu znajdziemy je na każdej ulicy. To miejsca, w których nie tylko pije się piwo, można tam spotkać się z rodziną, poczytać książkę czy najzwyczajniej odsapnąć po całym dniu zwiedzania. Każdy chociaż raz w życiu powinien zwiedzić Londyn, by poczuć, co znaczy wielkomiejskie oraz wielokulturowe środowisko.

Related posts