Lwów to wspaniałe miasto na weekendowy wypad

Jeżeli zastanawiamy się, w jakie miejsce pojechać podczas najbliższego urlopu, to warto zastanowić się nad wycieczką do Lwowa. To miasto skrywa wiele tajemnic, które możemy odkrywać z przewodnikiem lub samodzielnie.

Planowanie wycieczki do Lwowa najlepiej zacząć od zarezerwowania biletów lotniczych. Wiadomo, im wcześniej to zrobimy, tym mniej zapłacimy i zostanie nam więcej pieniędzy do wydania na miejscu. Warto więc poustawiać alerty cenowe na rozmaitych porównywarkach ofert i czekać na wyjątkowe okazje. Załatwienie sobie noclegu odpowiednio wcześnie również może być świetnym pomysłem, jednak nie jest to obowiązkowe. Równie dobrze można spontanicznie szukać dobrego hotelu, kiedy już będziemy na miejscu. Lwów posiada naprawdę bogatą bazę noclegową, więc z pewnością znajdziemy coś w dobrej lokalizacji i w rozsądnej cenie. Bardzo popularne w ostatnich latach są wycieczki z przewodnikiem. Jeżeli nie mamy czasu albo ochoty samodzielnie planować zwiedzania, to wynajęcie kogoś, kto doskonale zna miasto i pokaże nam rzeczy nieopisane w przewodnikach, może być znakomitym pomysłem.
house-569115_640
Kiedy już będziemy we Lwowie, to warto zrobić sobie listę miejsc, które na pewno trzeba odwiedzić. Z pewnością warto zobaczyć budynek Opery Lwowskiej – wiele osób uważa, że jest to najpiękniejszy gmach, jakim może pochwalić się Lwów. Jeżeli chcemy kupić bilety na spektakl, to cena jest naprawdę przystępna. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Muzeum Browarnictwa. Poza zwiedzaniem czeka nas tam degustacja pysznego lwowskiego piwa. Naturalnie na trasie wycieczki nie może zabraknąć Starego Miasta, z jego uroczymi budynkami, piękną architekturą i wieloma atrakcjami. Dobrym pomysłem może być także poszukanie dobrej restauracji serwującej pyszne dania kuchni regionalnej. Jeżeli chcemy poznać trochę historii, to powinniśmy odwiedzić Gaj Szewczenki. Jest to jeden z najciekawszych skansenów w okolicy. Możemy w nim podziwiać idealnie odtworzone wioski z różnych regionów Ukrainy i poznawać kulturę ich mieszkańców. Będziemy mogli także spróbować tradycyjnych potraw oraz zobaczyć rzemieślników przy pracy.

Zanim pojedziemy do Lwowa, warto wejść na rozmaite blogi i portale o tematyce podróżniczej. Dowiemy się z nich o najciekawszych atrakcjach miasta, a także przejrzymy najważniejsze porady, które znacznie ułatwią nam organizowanie podróży. Dobrze będzie także poznać ceny za rozmaite atrakcje turystyczne, żebyśmy mogli zaplanować budżet i mniej więcej wiedzieć, ile wydamy.

Related posts