Na wakacje w Amsterdamie

Zanim nadejdzie lato, warto przygotować plany wakacyjne i zdecydować, gdzie je spędzić. Podobne działania najlepiej planować ze sporym wyprzedzeniem, ponieważ kupując bilety lotnicze można w ten sposób sporo zaoszczędzić. Dzisiejsze promocje pozwalają latać do najpiękniejszych światowych stolic. Jedną z cieszących się największym uznaniem turystów z Polski i ze świata jest Amsterdam.

Amsterdam poleca się na weekend lub na dłuższe wakacje

Amsterdam – konstytucyjna stolica Holandii – jest miastem niezwykle popularnym wśród turystów z całego świata. Atrakcji i ciekawych obiektów jest tutaj tak wiele, że można swobodnie wybrać się i na krótszy wypoczynek weekendowy, jak i na dłuższe wakacje. Metropolia posiada wiele twarzy, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom podróżnych o różnych upodobaniach. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy zwiedzania, amatorzy sztuki i historii, jak też spragnieni nocnego życia. Amsterdam urzeka swym specyficznym klimatem i sprawia, że chętnie się tu powraca.
waterways-256557_640
Rowerem lub autobusem po wodzie

Miasto słynie z kanałów, których rozmieszczenie sprawnie łączy poszczególne jego dzielnice. Przejażdżka wodnym autobusem to nie tylko sposób, aby w komfortowy sposób przemieszczać się pomiędzy wybranymi punktami miasta, ale także obowiązkowy punkt wycieczki po Amsterdamie. Jeśli nie pała się miłością do wodnych atrakcji, można przesiąść się na rower. Infrastruktura miasta została dla rowerzystów niezwykle pieczołowicie przygotowana, dzięki czemu zdecydowana część ruchu w centrum stolicy Holandii odbywa się z wykorzystaniem rowerów. Znajdująsię tutaj nawet specjalne rowerowe taksówki! Mimo wszystko warto pamiętać, że w pewne części miasta lub do niektórych ciekawych obiektów można dotrzeć wyłącznie transportem wodnym.

Miasto sztuki i nocnego życia

Amsterdam pozwolił się poznać również jako miasto wielkiej sztuki. W mieście znajduje się imponująca liczba muzeów zawierających fascynujące dzieła najsłynniejszych przedstawicieli sztuki, jak chociażby Fransa Halsa czy Rembrandta. W Amsterdamie znajduje się także wiele wystaw tematycznych, jak: muzeum wiatraków, łodzi mieszkalnych czy haszyszu i marihuany. Holandia słynie z dość liberalnego podejścia do niektórych używek i nocnych rozrywek. Słynna na cały świat dzielnica czerwonych latarni niezmiennie przyciąga zaciekawionych turystów, a nocne kluby oferują zabawę po blady świt. Amsterdam jest miastem specyficznym i nie pozwalającym na obojętność. Warto je poznać, aby przekonać się, czy ulegnie się jego urokowi…

Related posts