Piękna stolica, urokliwego kraju, czyli Wilno

Wycieczka do Wilna to sentymentalna podróż dla wielu Polaków. Tutaj kiedyś mieszkało wielu Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju kultury i sztuki naszego kraju. Znajduje się tutaj także wiele zabytków oraz atrakcji, które warto poznać. Historia tego miasta także jest niezwykła – kiedyś była to jedna z ważniejszych miejscowości Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dlatego zapraszamy na wycieczkę do Wilna!

Wilno obecnie

Stolica Litwy jest największym ze względu na powierzchnię ośrodkiem w krajach bałtyckich. Miejscowość pełni funkcje finansowe, gospodarcze, przemysłowe, a także jest ważnym węzłem komunikacyjnym (wielkie lotnisko, stacje kolejowe, drogi międzynarodowe). Zaglądają tutaj zarówno turyści, jak i biznesmeni i osoby przyjeżdżające w celach naukowych oraz rozrywkowych. Studenci mają do wyboru aż osiem uczelni wyższych. Uniwersytet Wileński jet jednym z najstarszych obiektów. Warto go odwiedzić, będąc w tym pięknym mieście, jest on dostępny do zwiedzania nie tylko w okresie letnim. Duża baza hotelowa zachęca turystów o różnej zasobności portfela do poznania bliżej tego miasta. Jeśli planujesz poznać Wilno, koniecznie z wyprzedzeniem zarezerwuj miejsce w obiekcie noclegowym, ponieważ w szczycie sezonu większość pokoi może być już zajętych.
pass-road-461283_640
Podróż sentymentalna

Wilno to także główny ośrodek kultury polskiej na Litwie. Osoby, które chcą poznać działalność Polaków, mogą przyjść do wciąż prężnie działających instytucji między innymi Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie, Polskiego Teatru w Wilnie lub także Fundacji Kultury Polskiej na Litwie im. Józefa Montwiłła. Naukowcy i działacze naukowi chętnie oprowadzą po Stowarzyszeniu Naukowców Polaków Litwy. W mieście działa również Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie, kształcący młodzież. Atrakcji związanych z Polską i Polakami jest więc w Wilnie wiele, ponieważ wciąż mieszka tutaj dość dużo naszych rodaków.

Jak się dostać do Wilna?

Bardzo często turyści z naszego kraju decydują się na wycieczki autokarowe, ponieważ są one relatywnie tanie, a i podróż nawet z samego krańca Polski na Litwę nie zajmuje długo. My jednak proponujemy podróżowanie za pomocą samolotu lub pociągu.Ten pierwszy środek transportu jest szczególnie godny polecenia, ponieważ czas podróży będzie niesamowicie krótki, a obecnie nie należy martwić się o ceny biletów. Są one dość tanie, a korzystając z wyszukiwarek lotów, można trafić na ciekawe i korzystne okazje cenowe. Warto też korzystać ze stron linii lotniczych.

Related posts