Podróż za jeden uśmiech do Warszawy!

Nasza piękna stolica odwiedzana jest corocznie przez tysiące turystów. Jest to miasto tętniące życiem, które rozwija się biznesowo i bardzo często organizowane są tutaj różnego rodzaju konferencje, wystawy, kongresy. Co takiego sprawia, że Warszawę chce oglądać coraz więcej osób? Dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Pałac Kultury i Nauki – symbol stolicy

W samym centrum miasta stoi postawiony w czasach komunistycznych Pałac Kultury i Nauki. Podobny budynek stoi w Moskwie. Co jednak ważniejsze to, że jest to miejsce spotkań wielu osób, które kochają kulturę i uczestnictwo w różnych kulturalnych wydarzeniach. Znajduje się tutaj kino, muzeum oraz sale konferencyjne, gdzie można zorganizować różnego rodzaju eventy. Budynek stoi nieopodal Dworca Głównego w Warszawie, więc jest idealnie położony, co ma także wpływ na jego popularność i zainteresowanie ze strony turystów. Warto w Warszawie odwiedzić to miejsce, bo jest to niejako symbol naszej stolicy, z którym wiele osób utożsamia sobie to piękne miasto.
lanzarote-282697_640
Łazienki Królewskie

Chcąc uciec od zgiełku, najlepiej udać się do Łazienek Królewskich – wielkiego kompleksu parkowo – leśnego. Spacerując po zadbanych alejkach, będziemy mogli podziwiać statuy, posągi oraz altanki wybudowane jeszcze w XVIII wieku. To tutaj swój wolny czas spędzali królowie i szlachta Warszawa jest piękna i to piękno widać właśnie także w terenach zielonych. Jeśli będziemy mieli szczęście, spotkamy wiewiórkę, która nie będzie bała się podejść do nas i zjeść nam z ręki orzecha czy kawałek chleba. W Łazienkach spotkamy także pawie. Pamiętajmy jednak, aby nie straszyć tych pięknych ptaków. Co roku w kompleksie odbywają się także liczne imprezy, np. zjazdy fanów komiksów, mangi, kultury japońskiej. Park staje się wtedy kolorowy i tętni życiem. Na co dzień spotkamy tutaj rodziców z dziećmi, licznych biegaczy oraz ludzi starszych wypełniających sobie czas na świeżym powietrzu.

Jak się dostać do Warszawy?

Jeśli mieszkasz np. we Wrocławiu, do Warszawy możesz dojechać autobusem albo wybrać samolot. Jeśli o wiele wcześniej zarezerwujesz bilet, podróż wyniesie cię strasznie mało, więc można powiedzieć, że będzie to wyprawa za jeden uśmiech! Do dyspozycji masz także pociąg i oczywiście szybki Pendolino. Nie wahaj się więc zbyt długo i już dziś zaplanuj na wakacjach wyjazd do Warszawy. Warto odwiedzić to miasto. W internecie znajdziesz idealny hotel, hostel lub pensjonat i poznasz kulturę naszej pięknej i niezwykłej stolicy.

Related posts