Podróż samolotem pierwszy raz? O czym pamiętać

Dla niektórych latanie samolotem to nic takiego, spędzili w powietrzu już tyle godzin, że przechodzą nad tym do porządku dziennego i lot mija im niepostrzeżenie. Jednak osoby, jakie nigdy nie latały albo robią to bardzo rzadko, czują się trochę nieswojo, musząc wybrać się gdzieś samolotem. To właśnie dla nich przygotowane są poniższe porady.

Nawet najwspanialsze wakacje może popsuć nieudana podróż samolotem. Problemy mogą zacząć się już na początku, a mianowicie gdy spóźnimy się na lot. Samolot niestety nie będzie na nas czekał, a prawda jest taka, że jak lecimy na przykład na inny kontynent, to sama odprawa potrafi trwać dość długo. By uniknąć nieprzyjemności i spóźnień, trzeba odpowiednio wcześniej wyjechać z domu na lotnisko. Do pory, jaka wydaje nam się sensowna, dodajmy jeszcze godzinkę albo dwie, by nie stresować się niepotrzebnie po drodze. Wszak może nas zaskoczyć wszystko, od korków po przebitą oponę. Dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. Rzeczą, jaka może zaskoczyć wiele osób, jest na pewno cena jedzenia na lotnisku oraz w strefie wolnocłowej. Dlatego cenną radą może być zaopatrzenie się we własny prowiant. Jednak pamiętajmy, że na większości tras nie można go wnosić na pokład. Dlatego musimy go zjeść jeszcze przed odprawą. Dlatego nie zabierajmy ze sobą ogromnych ilości jedzenia, a tylko przydatną przekąskę, jaką będziemy mogli się posilić tuż przed odlotem.
harbour-bridge-343310_640
Z rzeczy praktycznych, na pewno trzeba pamiętać o tym, by nie zgubić kwitu bagażowego, jaki dostaniemy przy odprawie. Będzie on szczególnie przydatny, gdy dojdzie do zagubienia bagażu, co niestety się zdarza. Jeśli podróżowanie samolotem ma być wygodne, to wybierzmy dobre miejsca. Jeśli chcemy cały lot spokojnie przespać, to wybierzmy miejsca przy oknie. Natomiast, jeśli wiemy, że prawdopodobnie nie zmrużymy oka, bo nie mamy w zwyczaju przesypiać podróży, to zdecydujemy się na miejsce od korytarza. Będziemy wtedy mogli od czasu do czasu wyjść i „rozprostować kości”, nie przeszkadzając nikomu.

Warto też nastawić się na lot samolotem odpowiednio. Jeśli nie nie będziemy spać, to potraktujmy to jako świetna okazja do tego, by przeczytać książkę, na jaką nie mieliśmy czasu albo przesłuchać muzyki. Gdy lecimy dłuższym lotem, to często w samolocie jest możliwość obejrzenia filmu. Po prostu zrelaksujmy się i korzystajmy z dużej ilości wolnego czasu. Potraktujmy podróżowani samolotem jako wstęp do naszych wymarzonych wakacji. W tym momencie nie musimy już załatwiać żadnych spraw, jak to miało miejsce przed urlopem. Tylko po prostu cieszyć się nadchodzącym wypoczynkiem. I tak właśnie warto do tego podejść.

Related posts