Kilka pomysłów na udany weekend w stolicy Niemiec

Berlin to miasto, które wciąż rozpala wyobraźnię turystów z całego świata. Niezwykle bogata i burzliwa historia tego miasta wraz z ogromną ofertą kulturalną sprawiają, że do stolicy Niemiec co roku wybierają się setki tysięcy ludzi aby doświadczyć specyficznego klimatu tego miejsca.

Bardzo dużą zaletą tego miasta jest jego różnorodność i ogrom możliwości jeśli chodzi o spędzenie wolnego czasu. Mamy tutaj bowiem bogatą ofertę muzeów i teatrów, w którym każdy koneser sztuki wysokiej znajdzie coś interesującego dla siebie. Jeśli z kolei interesują nas czasy II Wojny Światowej i okres tzw. “zimnej wojny”, to możemy spędzić cały dzień podążając śladami trudnej historii stolicy Niemiec. Z całą pewnością punktem obowiązkowym każdej wizyty w Berlinie są fragmenty muru berlińskiego oraz słynny Checkpoint Charlie, czyli jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Ponadto warto odwiedzić Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, aby poświęcić chwile zadumie i rozmyślaniom nad niezwykle trudną historią XX wieku.
city-841419_640
Berlin słynie również z wyjątkowo bogatej oferty jeśli chodzi o życie nocne i kluby z muzyką z całego świata. To właśnie w tym mieście istnieje wiele kultowych klubów z muzyką elektroniczną takich jak chociażby Berghain, które cieszą się już statusem kultowych, przyciągając do siebie setki młodych ludzi spragnionych niezwykłej zabawy w rytmach najnowszych utworów sceny techno. Będąc w Berlinie nie sposób nie odwiedzić niezwykle kolorowego i różnorodnego miejsca jakim jest Kreuzberg. Odnajdziemy tam wiele ciekawych kawiarni, restauracji oraz szalenie interesujący klimat wolności i swobody. Jeśli natomiast zechcemy spędzić trochę czasu wraz z nowo poznanymi znajomymi (a o nowe znajomości w Berlinie naprawdę nietrudno ze względu na otwartość jego mieszkańców oraz multikulturowość tego miejsca), to warto wybrać się do Tempelhofer Freiheit – rozległego parku, który mieści się przy terenie zamkniętego lotniska Tempelhof – miejsca idealnego do pikników, grillowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Doskonałą zaletą Berlina z perspektywy mieszkańców zachodniej części Polski (ale i nie tylko) jest fakt, że stolica Niemiec jest dobrze skomunikowana z miastami takimi jak Szczecin, Poznań czy też Wrocław. Niezależnie od środka komunikacji jaki wybierzemy – samochód, samolot czy też pociąg – to w relatywnie krótkim czasie możemy znaleźć się w tym szalenie ciekawym i interesującym miejscu, tętniącym życiem, dobrą zabawą i doskonałą kuchnią z całego niemal świata.

Related posts