Rzym to miasto dla miłośników historii

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, gdzie wyjechać na wakacje, ale jednak wolimy pozostać w Europie, to doskonałym pomysłem może być stolica Włoch. To przepiękne miasto oferuje wyjątkowe zabytki oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Poza tym wypad do Rzymu wcale nie musi wiązać się z wielkimi kosztami.

Nie zdziwi chyba nikogo, że Rzym jest miastem, do którego przybywają turyści o każdej porze roku. Naturalnie największe tłumy są latem, więc jeśli chcemy mieć trochę więcej spokoju, to warto wybrać jakiś inny termin. Jeżeli chodzi o zabytki, to mało które miasto może się z Rzymem równać. Znajdziemy tu mnóstwo przepięknych starożytnych budowli, które zapierają dech w piersiach. Co ważne, wiele z rzymskich atrakcji jest zupełnie darmowych. Jedną z nich jest Panteon. Jest to jedna z najlepiej zachowanych budowli starożytnego Rzymu. Powstała w II wieku przed naszą erą i jest idealnym przykładem klasycznego piękna. Co ciekawe, jedynym źródłem światła w budynku jest dziewięciometrowy otwór w dachu. Za darmo możemy także obejrzeć jedną z najsłynniejszych na świecie fontann – Fontannę di Trevi. Jeżeli staniemy do niej tyłem i wrzucimy monetę do wody, to z pewnością ponownie odwiedzimy Rzym.
orange-1117483_640
Najbardziej znanym zabytkiem miasta jest oczywiście Koloseum. Ta wspaniała budowla jest nieustannie oblegana przez turystów, warto więc wcześniej zarezerwować bilety albo wybrać się do Rzymu w okresie, kiedy przebywa tam relatywnie niewielu turystów. Jeżeli trochę zmęczymy się zabytkami, to Rzym oferuje także inne rozmaite atrakcje. Znajdziemy tu wiele przepięknych parków, ulice handlowe z wyjątkowymi sklepami oraz restauracje serwujące dania kuchni regionalnej i światowej. Chyba nikt nie chce, aby ominęła go przyjemność zjedzenia prawdziwej włoskiej pizzy. Rzym to także niezliczone muzea i galerie sztuki, jeżeli więc interesują nas ciekawe wystawy, to warto pozwiedzać takie miejsca. Dobrym pomysłem może być także wybranie się do opery albo na koncert muzyki klasycznej. Względna bliskość Rzymu sprawia, że bez problemu możemy tu przyjechać na weekend i trochę pozwiedzać. Nie ma potrzeby robienia żadnych wielkich planów.

Jeżeli jednak wolimy mieć wszystko poplanowane, to dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie biletów ze znacznym wyprzedzeniem. W ten sposób bez problemu znajdziemy w Internecie atrakcyjna okazję i sporo zaoszczędzimy. Warto też pomyśleć o zabukowaniu noclegów, z pewnością uda nam się znaleźć hotel w dobrej lokalizacji, za który nie przepłacimy.

Related posts