Ukochane miasto wielu Polaków – Lwów

Przed II wojną światową miasto Lwów należało do ziem polskich – mieszkali tam Polacy. Obecnie jest to miasto na Ukrainie, ale dalej mieszka tam liczna grupa Polaków i działają polskie instytucje. Starsi turyści z Polski przyjeżdżają do tego miasta na wycieczki, które są nieco sentymentalne – w trakcie odwiedzin wracają wspomnienia. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić to urocze, ukraińskie miasto?

Poznaj regionalną kuchnię

We Lwowie wielu turystów kocha to, że wszyscy są gościnni, a w restauracjach obsługa patrzy na gości życzliwym okiem. Potrawy są dość podobne do polskich dań, a jednocześnie czuć w kuchni ukraińskiej rosyjskie wpływy, więc można rozkoszować się nowymi doznaniami kulinarnymi. Polecamy skosztować barszcz z uszkami, ponieważ jest to niezwykle sycące i smaczne danie. Zupa z uszkami zaspokoi głodnego turystę, ale nie jest zbyt ciężka, więc nie będzie zalegała na żołądku. W okresie świątecznym sprzedawany jest także kulebiak, czyli ciasto drożdżowe z farszem z kapusty i grzybów. Należy uważać z ilością pasztecików, które zamierzamy zjeść, ponieważ na początku nie wydają się one sycące, ale ciasto drożdżowe pęcznieje w żołądku i dopiero po czasie czujemy się strasznie ciężko. city-554604_640

Nieco o kulturze i zabytkach

Oczywiście Lwów warto odwiedzić nie tylko ze względu na smaczną kuchnię, choć gorąco polecamy, aby spędzić czas w jednej z knajpek znajdujących się na rynku. Przede wszystkim każdy turysta powinien udać się do Uniwersytetu w Lwowie, aby poznać miejsce, w którym kształciło się wielu wybitnych, polskich naukowców. Ich odkrycia oraz doświadczenia naukowe miały wpływ na rozwój nauki nie tylko polskiej, ale i europejskiej, a czasem światowej. Kolejnym miejscem, w które warto się udać, jest Stare Miasto. W 1998 roku miejsce to zostało wpisane na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Co jest warte obejrzenia? Przede wszystkim połączenie architektonicznych i artystycznych trendów oraz tradycji środkowo-wschodniej Europy z trendami i wpływami włoskich oraz niemieckich artystów oraz możnowładców. Widzimy tutaj uzupełnianie się różnych stylów, odzwierciedlających życie w harmonii różnych grup etnicznych i różnych narodowości. Na wygląd rynku miało także wpływ wielu polskich artystów. Pozostałości po nich odnajdziemy na tablicach informacyjnych.

Jak się dostać do Lwowa?

Samolot będzie najszybszym środkiem transportu. Pamiętaj tylko, aby z wyprzedzeniem zarezerwować bilet, aby trafić na niższą cenę i zmniejszyć koszty dojazdu.

Related posts