Warto odwiedzić Szczecin o każdej porze roku

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie pojechać na weekend, to warto rozważyć wizytę w Szczecinie. Jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Położone ono jest nad Odrą, przy jej ujściu do Morza Bałtyckiego. Krzyżują się tutaj ważne szlaki handlowe, a samo miasto posiada bardzo wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Szczecin jest miastem, które odwiedza bardzo wielu turystów. Warto zastanowić się, czy chcemy udać się wyłącznie na weekendowy wypad czy może pragniemy przyjechać na dłużej. Tak czy inaczej warto wcześniej zarezerwować sobie dobry nocleg, aby nie trzeba było się o to martwić na miejscu. Bez problemu w Szczecinie znajdziemy znakomicie zlokalizowane hotele czy kwatery prywatne położone w ciekawych miejscach. Szczecin posiada bardzo wiele interesujących zabytków i przez niektórych bywa nazywany Paryżem Północy. Z pewnością warto odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, pochodzący jeszcze ze średniowiecza. Spragnieni pięknych widoków powinni także zwiedzić Bazylikę Archikatedralną Św. Jakuba oraz Bramę Portową. Właściwie całe Stare Miasto w Szczecinie jest warte obejrzenia, jeśli tylko pozwala nam na to czas.
landscape-267609_640
Jeżeli chodzi o rozmaite wydarzenia i atrakcje turystyczne, to Szczecin z pewnością posiada znakomitą ofertę. Naturalnie jednym z najciekawszych miejsc jest port. Odbywają się tutaj najróżniejsze święta żeglarskie, regaty oraz inne wydarzenia. Ponadto Szczecin jest miejscem, gdzie bez problemu weźmiemy udział w ciekawych festiwalach kulturalnych. Należą do nich popularne „Zmagania Jazzowe”, jest to jedna z najznakomitszych imprez muzycznych, na którą przyjeżdżają największe gwiazdy. Szczecin jest także gospodarzem dużego festiwalu teatralnego „Kontrapunkt”, który skupia się na poszukiwaniu nowych wyzwań. Jeżeli interesujemy się malarstwem, to możemy wziąć udział w awangardowym festiwalu Malarstwa Współczesnego. Oczywiście Szczecin to także mnóstwo ciekawych muzeów i galerii sztuki. Poza tym miłośnicy spacerów znajdą w mieście przepiękne parki, idealne na relaks i odpoczynek.

Jeżeli więc zdecydujemy się spędzić romantyczny weekend w Szczecinie albo będziemy chcieli przyjechać tu na kilkanaście dni i pozwiedzać, to warto zdecydować, jakim środkiem transportu chcemy się do miasta dostać oraz zarezerwować nocleg. Warto także sprawdzić ofertę restauracji oferujących znakomite dania kuchni regionalnej i światowej. To czy zamierzamy zwiedzać miasto spontanicznie czy wolimy wszystko z góry zaplanować zależy wyłącznie od nas.

Related posts