Wyjazd do Kanady – co warto na ten temat wiedzieć?

Niemal każdy z nas słyszał kiedyś takie określenie, jak „co kraj to obyczaj”. Jeśli zastanowić się nad nim chwilkę, to okazuje sie on jak najbardziej trafny – szczególnie jednak to sobie uświadamiamy, kiedy rzeczywiście udamy sie poza granice naszego kraju. Często bywa tak, że wybierając się poza granice swojego państwa widzimy całkiem sporo różnic dookoła, lecz tak naprawdę bardzo wiele rzeczy przypomina nam to, co spotkaliśmy również w naszym kraju. Zwykle te podobieństwa możemy odnaleźć bez problemu na terenach swojego kontynentu – co jednak się dzieje, kiedy udam się na całkiem inny, na przykład do interesującej nas dzis Kanady?

Kanada – kwestia wyboru środka transportu

Jak łatwo się domyśleć, wyjazd do Kanady znacząco różni się od na przykład podróży do krajów należących jak my do Unii Europejskiej. Przede wszystkim należy tu pamiętać, że to całkowicie inny kontynent, na dodatek oddzielony od nas oceanem – samo to zawężą nam sposób podróżowania, gdyż siłą rzeczy samochodem, czy pociągiem się tam nie dostaniemy. Jedynymi opcjami jest podróż statkiem lub samolotem, z czego ta druga opcja jest szybsza i z pewnością mniej uciążliwa, nie wspominając już o zagrożeniu, gdyż mimo wszystko podróż za pomocą samolotu nadal jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych środków masowego transportu (Loty do Kanady znajdziesz na https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-kanady).

O czym warto pamiętać?

Tak jak to bywa z podróżami do USA, tak i w Kanadzie istnieje kilka procedur i potrzebnych rzeczy, by móc przekroczyć granice owego państwa. Jednymi z najważniejszych elementów w czasie takiej podróży są: posiadanie wizy (na temat której warto jest zawsze poczytać jeszcze przed wykupieniem podróży, gdyż jej reguły posiadania zmieniają się co jakiś czas i mogą, lecz nie muszą nas obowiązywać), „przetrwanie” odprawy celnej (ta jest przestrzegana dość surowo i należy się do niej dostosować bez nadmiernego denerwowania się – obowiązują w niej ścisłe reguły, o których warto także poczytać, by nie mieć jakichś większych problemów i bez przeszkód móc przekroczyć granice państwa), czy wymienienie waluty na obowiązującą w Kanadzie. To ostatnie jest o tyle ważne, że w Kanadzie obowiązują dolary kanadyjskie – inni środki płacenia (takie jak choćby Euro), nie są tam przyjmowane, dlatego na każdym lotnisku lot airlines, dworcu czy hotelu bez problemu zamienimy nasze środku pieniężne na te właściwie. Trzeba tu pamiętać, że nasze polskie złotówki do zamiany nie bardzo się nadają, lecz takie waluty jak euro, funty oraz dolary amerykańskie nie stanowią żadnej przeszkody.

Related posts